close

Veletrh studentských firem JA

1. místo na Veletrhu studentských firem JA

Dne 5. 12. 2022 se studenti třídy N1. nástavbového studia oboru podnikání Nikol Dobrovolná, Jakub Hnízdil, Viktor Ferencz a Petr Šedivý zúčastnili pod vedením Mgr. Lenky Filgásové veletrhu JA studentských firem v Hradci Králové s mezinárodní účastí. Na veletrhu vystavovalo celkem 40 studentských firem, během dopoledne si studenti vyzkoušeli jaké to je být vystavovatelem na veletrhu, starat se o příchozí hosty, komunikovat navzájem s dalšími kolegy, ale i odbornou komisí a investory.
Každá firma byla opravdu velmi originální, nápady studentů velmi překvapující a pestré. Studenti měli za úkol prezentovat firmu před odbornou komisí skládající se z odborníků a předních manažerů firem a bank. Sešli se zde zástupci 40 středních odborných škol ale i gymnázií nejen z České a Slovenské republiky ale i Dánska.
Naši studenti založili firmu Werxoe, která se bude věnovat recyklaci plastových lahví. Do projektu zapojí i praktickou školu, kdy žáci budou pomáhat sbírat, nosit a vymývat plastové lahve, tyto se pak nařežou na úzké pásky a pomocí speciálního stroje se tyto pásky přetaví do filamentu čili náplně do 3D tiskárny. Následně další fází bude výroba všelijakých užitečných předmětů na 3D tiskárně a jejich prodej. Doposud si vyzkoušeli vyrobit různé učební pomůcky pro spolužáky, vykrajovátka na vánoční pečení, žetony do košíků atp. V současné době se čeká na dodání všech potřebných komponentů na přístroj, který si sami sestaví a s jehož pomocí budou tvořit filament.
Naši studenti vyhráli 1. místo v kategorii o nejlepší předmět podnikání.